Nauka gry na pianinie w Akademii Sztuk polega na regularnym uczestnictwie w zajęciach indywidualnych (raz lub dwa razy w tygodniu o stałej porze) oraz systematycznym ćwiczeniu na instrumencie w domu.


Indywidualne lekcje gry dla dzieci i dorosłych

Nauka gry na pianinie dla dorosłych

Lekcje gry na pianinie dla dorosłych, którzy marzą by nauczyć się grać na tym pięknym instrumencie, nawet tych całkiem zielonych 🙂

Naukę gry na pianinie można rozpocząć będąc w dowolnym wieku. Jedynym warunkiem rozpoczęcia nauki jest uśmiech, miłość do muzyki, dostęp do klawiatury w domu i czas potrzebny do ćwiczeń. 
Większość naszych dorosłych uczniów to osoby, które rozpoczynają naukę gry od zupełnych podstaw. Czerpią z muzyki wielką radość i  czynią – często szybkie i zaskakujące nas samych – postępy i z powodzeniem występują na szkolnych koncertach. 

Lekcje gry na pianinie przeznaczone są dla:

  • dorosłych rozpoczynających naukę muzyki od podstaw,Nauka gry na pianinie w Warszawie
  • osób, które do tej pory uczyły się same,
  • pianistów – amatorów na każdym poziomie zaawansowania,
  • absolwentów oraz byłych uczniów ognisk i szkół muzycznych.

Przebieg nauki gry na pianinie:

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym. Program nauki dostosowany jest do potrzeb i umiejętności każdego ucznia. Rozumiemy, że dorosłe życie niesie ze sobą liczne obowiązki i nie zawsze można idealnie przygotować się do lekcji. W trakcie nauki bazujemy na repertuarze klasycznym lub/i rozrywkowym.
Dorośli uczniowie mają możliwość występów na szkolnych koncertach, do czego zawsze ich zachęcamy!  

Nauka gry na pianinie dla dzieci

Na lekcje gry na pianinie zapraszamy dzieci od 6. roku życia. Naszą ambicją jest zachowanie wysokiego poziomu edukacyjnego przy jednoczesnym przyjacielskim i ciepłym podejściu do każdego ucznia. 

Lekcje gry na pianinie w Warszawie

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym, raz w tygodniu o stałej porze. Lekcje prowadzone są przez instruktorów doświadczonych  w nauczaniu najmłodszych, których uczniowie są laureatami konkursów pianistycznych na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Poprowadzą oni dziecko przez świat muzyki w sposób odpowiedni do jego wieku, potrzeb i umiejętności. Dzieci w wieku przedszkolnym nauczamy metodą beznutową, opowiadając muzyczne bajki. Dzieci starsze, które potrafią już czytać i pisać od razu uczą się rozpoznawać zapis muzyczny.

Nauka gry na pianinie wymaga systematycznego przygotowywania się do zajęć w domu, codziennego dostępu do klawiatury oraz wolnego czasu potrzebnego do spokojnej i uśmiechniętej pracy nad muzyką. 

W przypadku najmłodszych uczniów niezbędne jest zaangażowanie rodziców i ich stała współpraca z nauczycielem. Lekcje gry są zaproszeniem w radosną podróż po świecie muzyki dla całej rodziny.

Naszym celem jest nie tylko sama nauka gry na instrumencie, ale też kształcenie świadomych i wrażliwych na piękno odbiorców kultury. Uczniowie i ich rodziny mają możliwość brania udziału w bezpłatnych inspirujących wycieczkach do miejsc takich jak: wizyta w pracowni stroiciela, zwiedzanie filharmonii czy opery.

Kilka razy w semestrze uczniowie biorą udział w koncertach fortepianowych, na które można zaprosić rodzinę i przyjaciół. Wstęp na koncerty jest zawsze wolny a goście mile widziani. Koncerty odbywają się w prestiżowych miejscach na stałe  wpisanych w koncertową mapę stolicy i zasłużonych dla polskiej kultury. Gramy m.in. w Pałacu Szustra, Domu Literatury, salonie Steinway&Sons.

Nasi uczniowie są laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zobacz listę laureatów w roku szkolnym 2018/19

Lekcje gry na pianinie przeznaczone są dla:

  • dzieci w wieku szkolnym, które chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką,
  • dzieci, które opanowały już podstawy gry na instrumencie i chcą kontynuować naukę pod okiem naszych pedagogów,
  • uczniów ognisk i szkół muzycznych, którym potrzebna jest dodatkowa pomoc podczas ćwiczeń,
  • dzieci przygotowujących się do egzaminów wstępnych do państwowych szkół muzycznych I i II stopnia.