Warsztaty wokalno-aktorskie z Hanią i Jagodą Stach, czerwiec 2016 WOLNE MIEJSCA (…czytaj więcej)

.

Wszystkich miłośników śpiewu z radością zapraszamy na nasze warsztaty, które pozwolą uczestnikom na jeszcze lepsze przygotowanie do występów estradowych i umożliwią dalszy rozwój techniki wokalnej.

VIII Warsztaty wokalno-aktorskie to aż cztery dni i 15 godzin zegarowych twórczej i inspirującej pracy nad głosem, improwizają wokalną, podstawami techniki aktorskiej oraz wybranymi zagadnieniami z teorii muzyki rozrywkowej dopasowanymi do potrzeb wokalistów. Warsztaty odbędą się w dniach 27-30 VI 2016 (poniedziałek-czwartek), czyli podczas pierwszego tygodnia wakacji.  Zajęcia poprowadzą: wokalistka popowa Hania Stach oraz aktorka Jagoda Stach.

Czas trwania: Kurs obejmuje łącznie 15 godzin (15×60 minut) indywidualnej i grupowej intensywnej pracy w tym:

 • 10 godzin zajęć wokalnych,
 • 2 godziny zajęć z improwizacji wokalnej,
 • 2 godziny zajęć z podstaw teorii muzyki rozrywkowej przygotowanej pod kątem muzyki woklanej,
 • 1 godzina podstaw techniki aktorskiej.

Daty i godziny spotkań:

27 VI 2016 (poniedziałek) g. 17.00-20.00, 28 VI 2016 (wtorek) g. 16.00-20.00, 29 VI 2016 (środa) g. 16:00-20:00, (czwartek) 30 VI 2016 g. 16:00-20:00.

Koszt: 390 zł/osoba

Wiek uczestników: młodzież od 14. roku życia oraz dorośli

Wielkość grupy: 8-12 osób

Miejsce zajęć: ul. M. Sengera „Cichego” 24 lok.2a, Warszawa Ursynów.

Program zajęć obejmuje:

 • grupowe ćwiczenia dykcyjne, artykulacyjne, emisyjne i oddechowe,
 • zasady prawidłowej wymowy,
 • elementarne zadania aktorskie,
 • indywidualną pracę nad utworami i ich interpretacją z uwzględnieniem warstwy muzycznej i tekstowej,
 • czas przeznaczony dla każdego uczestnika na analizę jego problemów wokalnych i udzielenie mu wskazówek i pomocy,
 • naukę nowych utworów, ćwiczeń i wprawek wokalnych,
 • podstawy teorii muzyki i form muzycznych na przykładach utworów muzyki rozrywkowej,
 • podstawy improwizacji, kompozycji i analizy dzieła muzycznego,
 • wokalne techniki wykonawcze (śpiewanie solistyczne i zespołowe, chórki, studio nagraniowe),
 • praktyczne wskazówki odnośnie pracy z mikrofonem i ruchu scenicznego,
 • uśmiech, dobrą zabawę i radosną współpracę.

Podczas zajęć pracujemy przy akompaniamencie pianina oraz wykorzystujemy gotowe podkłady muzyczne.

Program warsztatów uwzględnia czas przeznaczony na pracę z każdym uczestnikiem co umożliwia twórcze wykorzystanie czasu zarówno przez początkujących wokalistów, jak i osoby śpiewające profesjonalnie lub półprofesjonalnie.

Jak zapisać się na warsztat?

Prosimy o przesłanie pod adres: warsztatywokalne@akademiasztuk.pl

 1. Wypełnionej Karty uczestnika  (w razie problemów z otwarciem pliku prosimy o kontakt mailowy),
 2. Własnego nagrania w formacie mp3. Nagranie może być dokonane w warunkach domowych, również a cappella.

Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zapisem na zajęcia. Po otrzymaniu karty i nagrania przekażemy Państwu mailowo lub telefonicznie informację o zakwalifikowaniu się do grupy warsztatowej. Osoby, które zostały zaproszone na warsztat proszone są o dokonanie  przelewem bankowym wpłaty w wysokości 390 zł. Brak wpłaty oznacza rezygnację z zajęć a zarezerwowane miejsce zostaje odstąpione kolejnej oczekującej osobie.

Nasz numer konta:

Akademia Sztuk Scenicznych i Estradowych

68 1050 1025 1000 0090 9093 7708

ING Bank Śląski S.A.

Tytuł wpłaty: Imię i nazwisko Uczestnika, warsztaty wokalne.
Osoby, które chcą otrzymać fakturę za zajęcia, proszone są o przekazanie mailowo danych potrzebnych do jego wystawienia (nazwa firmy/instytucji, adres wraz z kodem pocztowym oraz numer NIP).

Każdy wokalista otrzymuje zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Podczas zajęć zapewniamy kawę, herbatę i wodę.

Jeśli dojeżdżasz do nas z innej miejscowości i po przyjeździe do Warszawy pozostanie Ci dużo czasu do rozpoczęcia warsztatów-nie marznij na dworze w oczekiwaniu na zajęcia. Przyjdź wcześniej, napij się herbaty i śpiewaj! W trakcie trwania zajęć oraz przed ich rozpoczęciem mogą samodzielnie ćwiczyć w przygotowanej do tego sali.

Instruktorzy zajęć:

Hania Stach – warsztaty wokalneHania Stach

Wokalistka i pedagog. Absolwentka prestiżowej Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją „wokal”. Finalistka II edycji programu Idol, zdobywczyni I miejsca w programie Szansa na sukces. Uczestniczka i zdobywczyni nagród na Festiwalu w Opolu (2004, 2007, 2012). Zdobywczyni II miejsca podczas eliminacji do Finału Krajowego Eurowizji (2007). Wydała dwie płyty: Hania Stach (2004) oraz Moda (2012). Nagrała trzy piosenki i teledyski promujące musical „High School Musical” oraz w polskiej wersji dialogowej udzieliła głosu głównej bohaterce filmu. Hania Stach jest artystką obdarzoną nie tylko pięknym głosem o charakterystycznej barwie, ale i wyjątkową urodą. Strona internetowa wokalistki: www.haniastach.pl

 

_MG_9513_1 [Rozdzielczosc Pulpitu]Jagoda Stach – technika aktorska, improwizacja, teoria muzyki rozrywkowej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Aktorskim o specjalizacji wokalno – estradowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie, w klasie klarnetu.Wyróżniona na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Hermii, w spektaklu dyplomowym „Sen nocy letniej. Trans – opera” w reż W. Kościelniaka, do muzyki L. Możdżera (2007 r. ). Od 2008 r. związana z Teatrem Nowym w Poznaniu, gdzie brała udział m. in. w spektaklach: „Burza”, „Lobotomobil”, „Arka Noego. Nowy koniec Europy”, w reż. J. Wiśniewskiego. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w „Operetce” W. Gombrowicza w reż. W. Kościelniaka (Teatr Dramatyczny), w bajce „Piotruś Pan” w reż. Jerzego Jana Połońskiego (Teatr Capitol) oraz interaktywnym przedstawieniu „Błękitek mówiący wieloryb” w kinie Luna.Na małym ekranie wystąpiła m.in. w serialach „Klan” i „Samo życie”. Swojego głosu użycza m. in. do reklam i jingli radiowych. Bierze udział w licznych koncertach telewizyjnych, festiwalach i nagraniach płytowych. Strona internetowa artystki: www.jagodastach.pl

 

REGULAMIN WARSZTATÓW WOKALNO-AKTORSKICH 2016:
1. Organizatorem warsztatów jest Akademia Sztuk Scenicznych i Estradowych w Warszawie.
2. Warsztaty są kursem edukacyjnym obejmującym indywidualne i grupowe zajęcia wokalne i aktorskie dla młodzieży oraz dorosłych.
3. Organizator konkursu:
• nie sprawuje opieki nad niepełnoletnimi uczestnikami w siedzibie Akademii Sztuk Scenicznych i Estradowych poza wyznaczonymi godzinami zajęć,
• nie zapewnia wyżywienia, noclegu oraz opieki na terenie Warszawy,
• nie ubezpiecza uczestników na czas trwania warsztatów i nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, które nie powstały z winy organizatora,
• nie odpowiada za przedmioty zaginione i zagubione w czasie trwania warsztatów.
4. Rodzic niepełnoletniego uczestnika zaświacza, że stan zdrowia dziecka nie jest przeszkodą do uczestnictwa w zajeciach.
5. Pełnoletni uczestnik lub rodzic niepełnoletniego uczestnika akceptując regulamin warsztatów wyraża zgodę na:
a) przetwarzanie swoich danych osobowych przez Akademię Sztuk Scenicznych i Estradowych na potrzeby organizacji warsztatów,
b) nieodpłatne wykorzystanie swojego wizerunku oraz dokonanych podczas warszatów nagrań audio i video w celach związanych z działalnością edukacyjną i promocyjną szkoły.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do organizatora:

Akademia Sztuk Scenicznych i Estradowych
warsztatywokalne@akademiasztuk.pl
tel. 516 – 65 – 40- 65

3.

2.