Nauka gry na pianinie dla dzieci

Na lekcje gry na pianinie zapraszamy dzieci od 6. roku życia. Naszą ambicją jest zachowanie wysokiego poziomu edukacyjnego przy jednoczesnym przyjacielskim i ciepłym podejściu do każdego ucznia. 

Lekcje gry na pianinie w Warszawie

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym, raz w tygodniu o stałej porze. Lekcje prowadzone są przez instruktorów doświadczonych  w nauczaniu najmłodszych, których uczniowie są laureatami konkursów pianistycznych na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Poprowadzą oni dziecko przez świat muzyki w sposób odpowiedni do jego wieku, potrzeb i umiejętności. Dzieci w wieku przedszkolnym nauczamy metodą beznutową, opowiadając muzyczne bajki. Dzieci starsze, które potrafią już czytać i pisać od razu uczą się rozpoznawać zapis muzyczny.

Nauka gry na pianinie wymaga systematycznego przygotowywania się do zajęć w domu, codziennego dostępu do klawiatury oraz wolnego czasu potrzebnego do spokojnej i uśmiechniętej pracy nad muzyką. 

W przypadku najmłodszych uczniów niezbędne jest zaangażowanie rodziców i ich stała współpraca z nauczycielem. Lekcje gry są zaproszeniem w radosną podróż po świecie muzyki dla całej rodziny.

Naszym celem jest nie tylko sama nauka gry na instrumencie, ale też kształcenie świadomych i wrażliwych na piękno odbiorców kultury. Uczniowie i ich rodziny mają możliwość brania udziału w bezpłatnych inspirujących wycieczkach do miejsc takich jak: wizyta w pracowni stroiciela, zwiedzanie filharmonii czy opery.

Kilka razy w semestrze uczniowie biorą udział w koncertach fortepianowych, na które można zaprosić rodzinę i przyjaciół. Wstęp na koncerty jest zawsze wolny a goście mile widziani. Koncerty odbywają się w prestiżowych miejscach na stałe  wpisanych w koncertową mapę stolicy i zasłużonych dla polskiej kultury. Gramy m.in. w Pałacu Szustra, Domu Literatury, salonie Steinway&Sons.

Nasi uczniowie są laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zobacz listę laureatów w roku szkolnym 2018/19

Lekcje gry na pianinie przeznaczone są dla:

  • dzieci w wieku szkolnym, które chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką,
  • dzieci, które opanowały już podstawy gry na instrumencie i chcą kontynuować naukę pod okiem naszych pedagogów,
  • uczniów ognisk i szkół muzycznych, którym potrzebna jest dodatkowa pomoc podczas ćwiczeń,
  • dzieci przygotowujących się do egzaminów wstępnych do państwowych szkół muzycznych I i II stopnia.