Juliusz Trawiński – pianista (…więcej)

Urodził się 2 kwietnia 1982 r. w Limie (Peru). Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie fortepianu Marii Krawczyk. Naukę kontynuował pod kierunkiem Elżbiety Karaś-Krasztel w PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształcił się w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Urszuli Stańczyk i asyst. Marka Mosia.
.
Jest laureatem krajowych konkursów pianistycznych, m.in. I nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Mazurków Fryderyka Chopina w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Czechowicach-Dziedzicach , III nagrody oraz nagrody specjalnej Haliny Czerny-Stefańskiej podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego w Płocku. W 2002 r. otrzymał stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki i stypendium miasta Hamamatsu (Japonia).
.
Swoje umiejętności doskonalił na kursach pianistycznych, m.in. The 7 th Hamamatsu International Piano Academy (Japonia, 2002), The International Keyboard Institute & Festival at the Mannes College (Nowy Jork, USA, 2005), Academie Internationale d’Ete de Nice (Francja, 2006), Campus Internazionale di Musica w Sermoneta (Włochy, 2007,2010), gdzie pracował pod kierunkiem takich artystów, jak Hikoro Nakamura, Arie Vardi, Karl-Heinz Kammerling, Michel Dalberto, Paul Gulda, Boris Berezovsky czy Elisso Wirssaladze.
Juliusz Trawiński jest autorem podręcznika do nauki gry na instrumentach klawiszowych „Jak grać na keyboardzie i pianinie”, wyd. Buchmann 2012.

Juliusz Trawiński prowadzi w naszej szkole lekcje gry na pianinie.