Ewa Leszczyńska – pianistka i śpiewaczka (…więcej)

Należy do grona najbardziej interesujących osobowości swego pokolenia. Pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych. Interesuje się muzyką, teatrem i tańcem. Wszechstronnie wykształcona. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki  w Gdańsku w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego. W tej samej uczelni rozpoczęła studia na Wydziale Wokalnym u Zofii Janukowicz-Pobłockiej, aby kontynuować je w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie
.
Zamiłowana w muzyce wokalnej chętnie wykonuje również muzykę kameralną będąc cenionym partnerem zarówno śpiewaków (m.in. współpracuje w duecie z basem Gianluca Buratto, z którym zdobyła nagrodę Rotary w 2008 roku) jak i instrumentalistów. Jeszcze jako uczennica z powodzeniem występowała na wielu festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez A.Accucharro, Halgę Muller-Molinari, T.Żylis-Garę, Larysę Giergievę, Daltona Baldwina.
.
Od roku 2007 jest czlonkiem Laboratorium LIMES w Mediolanie, biorąc udział w przedstawieniach realizowanych przez  najwybitniejszych reżyserów takich jak Filippo Crivelli, Pasquale D’Ascola, Mauro Guindani.
Jest zapraszana do wykonań muzyki oratoryjnej. W grudniu 2009 r. debiutowała w Mediolanie z Mediolańską Orkiestrą Kameralną (Orchestra dell’ Accademia Musicale)  śpiewając Exultate Jubilate W.A.Mozarta i Ave Maria Giuseppe Verdiego.