Aktualności

Klawe Piosenki – finał konkursu (…czytaj więcej)

Na warszawskim Służewie wybrzmiały „Klawe Piosenki”

W sobotę, 13 maja, młodzi wokaliści zmierzyli się z „Klawymi Piosenkami” – pod taką nazwą przebiegła druga edycja konkursu wokalnego. W repertuarze wykonawców znalazł się jazz oraz polska piosenka artystyczna i literacka. Wieczór poprowadził Tomasz Bednarek, aktor teatralny i filmowy. Koncert uświetniło znakomite trio jazzowe w składzie: Rafał Stępień – piano, Andrzej Święs – kontrabas oraz Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Laureaci konkursu Klawe Piosenki


Dni otwarte - ikona

Mikołajkowe dni otwarte, grudzień 2015

W pierwszym tygodniu grudnia wraz ze Świętym Mikołajem zapraszamy osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki w Akademii Sztuk na bezpłatne konsultacje artystyczne. Jeśli chcesz zapisać na zajęcia siebie lub swoje dziecko, pobierz i uzupełnij formularz a następnie odeślij go pod adres: kontakt@akademiasztuk.pl. 

Konsultacja zgłoszenie PDF

Konsultacja zgłoszenie ODT

Przedstawimy każdemu propozycję dnia i godziny zajęć. Do zobaczenia!


Baner - wyniki I etapu Klawe Piosenki

26 XI 2015 – zakończyliśmy I etap konkursu „Klawe piosenki 2015”

Poniżej znajduje się lista Uczestników, którzy pomyślnie przeszli I etap konkursu. Gratulujemy! Zapraszamy na próby z akompaniatorem, które odbędą się w dniach 7 XI oraz 8 XI, a następnie na przesłuchania w Domu Kultury „Stokłosy” w niedzielę 15 XI 2015. 

Pobierz wyniki I etapu w formacie PDF

Pobierz grafik prób z akompaniatorem w formacie PDF

 


Baner - Klawe Piosenki - konkurs wokalny

Konkurs wokalny „Klawe piosenki”

Zapraszamy wokalistów w wieku 14-26 lat do wzięcia udziału w konkursie wokalnym, który odbędzie się w dniu 15 XI 2015.

Kliknij i dowiedz się więcej!


Koncerty, koncerty…

Oto harmonogram koncertów kończących rok szkolny:

13 VI 2015 (sobota)

Koncert wokalny, grupa młodsza g. 17:00

Koncert wokalny, grupa starsza g. 19.00

20 VI (sobota)

Koncert fortepianowy, grupa młodsza g. 14:30

Koncert fortepianowy, grupa starsza g. 15.45

Koncert instrumentalny (gitara, skrzypce) g. 19.00

26 VI (piątek)

Koncert fortepianowy g. 17.00

Próby: pół godziny przed każdym koncertem
Ulotka - zaprojektuj swoją koszulkę

Prezent dla każdego ucznia! Koszulka z własnym projektem.

Zakończmy rok szkolny w twórczy i niebanalny sposób. Każdy z naszych uczniów i nauczycieli ma okazję samodzielnie zaprojektować wzór na koszulce, którą później dostanie od nas w prezencie.  Rysować można wszystko, ale szczególnie polecamy motywy muzyczne. Takiej koszulki nie będzie miał nikt inny! 

Podczas najbliższej wizyty w szkole zabierz projekt do domu i uzupełnij według wskazówek. Gotowy i podpisany na odwrocie swoim imieniem i nazwiskiem rysunek oddaj swojemu Pedagogowi na najbliższej lekcji. Zbieranie projektów kończymy 1 VI 2014.  Powodzenia! 


Zdjęcie przedstawiające naklejki

Autorskie pomoce dydaktyczne

Akademia Sztuk wprowadza  autorskie, opracowane przez nas i wykonane na nasze zamówienie pomoce dla uczniów i nauczycieli. Wypatrujcie ich na zajęciach! 


www.akademiasztuk.pl

Akademia Sztuk w Polskim Radio PR 4

Czy mężczyzna może zaśpiewać tak wysoko jak kobieta? Na to pytanie odpowiedzi szukał śpiewając z nami dziennikarz Polskiego Radia – Karol Pawłowicki.  Posłuchajcie jak mu poszło:

 

 Zdjęcie - ręce na klawiaturze

Audycje i koncerty zimowe

15 XII 2013 (sobota)  g. 18.00 – audycja pianistyczna dla dorosłych uczniów (bez udziału publiczności)

18 XII 2013 (środa) g. 19.00 – koncert wokalny (zbiórka uczestników o g. 18.30, pracownia muzyczna, poziom -1) 

20 XII 2013 (piątek) g. 19.00 – koncert instrumentalny (pianiści)

21 XII 2013 (sobota) g. 17.00 – koncert instrumentalny   

16 I 2013 (czwartek) g. 19.30 – koncert gitarowy
Nowy rok szkolny

Przyjmujemy zapisy na zajęcia na nowy rok szkolny 2013/14. 

Dostępne zajęcia indywidualne:

  • śpiew (klasyka, rozrywka, musical, piosenka aktorska)
  • wokalno-umuzykalniające dla dzieci
  • pianino
  • skrzypce
  • gitara
  • aktorstwo
Zapisy przyjmujemy pod nr telefonu 516 65 40 65

Czesław Śpiewa dla Jasia. Koncert charytatywny 18 VI 2013 (wtorek), g. 19.00.

Koncert charytatywny w Szkole Przymierza Rodzin przy ulicy Marii Grzegorzewskiej 10 w Warszawie, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie chorego na raka Jasia, ucznia trzeciej klasy tej szkoły. Bilety-cegiełki do nabycia w sekretariacie Szkoły. Obecność obowiązkowa :-)


 

 

 

 

 


Koncert wokalny uczniów z okazji Dnia Kultury Wietnamu 10 V 2013

Uczniowie z klasy śpiewu Pani Magdaleny Skawińskiej wezmą udział w koncercie zorganizowanym przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Wietnamczyków w Polsce.

Koncert odbędzie się 10 maja (piątek) o g. 18.00 w Centrum Promocji Kultury  przy ulicy Podskarbińskiej 2.

W programie Dnia Kultury Wietnamskiej oprócz występów naszych uczniów m.in.:  wystawa fotografii o Wietnamie, wystawa prac malarki Loi Hong Diep, taniec lwa, pokaz sztuki walki Hungar, koncert piosenek wietnamskich, koncert zespołu rockowego Yoga Terror, taniec z wachlarzami, pokaz sukienek wietnamskich (z udziałem miss Wietnamu w Polsce).

Więcej informacji i szczegółowy program koncertu.

Wstęp wolny. Zapraszamy.


Zdjęcie - ręce na klawiaturze

Audycja pianistyczna dla dorosłych uczniów 8 VI 2013

Zapraszamy naszych dorosłych uczniów do wzięcia udziału w kameralnej audycji muzycznej, która odbędzie się 8 czerwca (sobota) o g. 17.00 w siedzibie naszej szkoły przy ulicy Marii Grzegorzewskiej 10.

Nasz mały koncert odbędzie się bez udziału publiczności, a jedynymi słuchaczami będą inni dorośli uczniowie. Spotkamy się w doborowym towarzystwie początkujących muzyków, aby wzajemnie się dopingować, wspierać i wymieniać muzycznymi doświadczeniami. Na koncercie będzie można zagrać nawet bardzo proste utwory, bez poczucia, że jesteśmy oceniani przez liczną i wymagającą publiczność. Po audycji zapraszamy na kawę i ciasteczka. Do zobaczenia! 

Okładka płyty Smooth Jazz Cafe

Nowy utwór Rafała Majewskiego

Premierowy utwór „Inara Lyn” z pozdrowieniami dla Akademii Sztuk od jego kompozytora Stefana Gąsieńca

http://www.youtube.com/watch?v=0kfZEvubfTI

Wytwórnia UNIVERSAL MUSIC zaproponowała wydanie singla „Inara Lyn” na kultowej kompilacji Smooth Jazz Cafe! Premiera zaplanowana jest na 25 września. Na płycie znajdą się produkcje artystów tej rangi co: Sting, Mc Cartney, Pat Metheny, czy Raul Midon. Muzykę utworu „Inara Lyn” skomponował i zaaranżował Stefan Gąsieniec, a słowa napisała Paulina Przybysz z zespołu Sistars. Utwór „Inara Lyn” znalazł się na playliście Marka Niedźwieckiego na antenie Trójki – Polskiego Radia i przedpremierowo był już kilkakrotnie emitowany.


Kabaty

Wygraj miesięczny bilet na zajęcia rytmiczne w Akademii Sztuk

Biorąc udział w konkursie organizowanym przez portal Kabaty.pl można wygrać miesięczny bilet wstępu na grupowe zajecia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Tina Design Studio patronem medialnym Akademii Sztuk

Patronem medialnym Akademii Sztuk oraz twórcą wszelakiej grafiki i materiałów reklamowych zostało Tina Design Studio.
Okładka podręcznika: Juliusz Trawiński. Jak grać na keyboardzie i pianinie

Nasz Pedagog Juliusz Trawiński autorem podręcznika do nauki gry na pianinie

30 maja 2012 r. , nakładem wydawnictwa Buchmann ukazał się podręcznik do nauki gry na instrumentach klawiszowych, autorstwa  naszego Pedagoga Juliusza Trawińskiego.

Książkę „Jak grać na keyboardzie i pianinie” można nabyć w księgarniach stacjonarnych i wysyłkowych.

Gorąco polecamy!
Obrazek przestawiający dwa anioły - z fletem i śpiewającego

Zapraszamy na nasz koncert! Wtorek 20 XII g. 18.00

We wtorek 20 grudnia o godzinie 18.00 rozpocznie się nasz coroczny koncert świąteczny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i ich Rodziców, a także Przyjaciół Akademii i tych z Państwa, którzy chcieliby nas posłuchać. Na koncercie wystąpią nasi uczniowie (dzieci i dorośli), w wykonaniu których zabrzmią kolędy oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Po części artystycznej wszystkich uczestników i słuchaczy zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnym, świątecznym konkursie. Nagrodą będą książki z autografem bajkopisarki  Grażyny Nowak, pochodzące ze specjalnej, limitowanej i kolekcjonerskiej serii.  Po koncercie zapraszamy na słodki poczęstunek i kawę.

Miłych Gości, którzy nie są uczniami Akademii, prosimy o zapowiadanie swojej wizyty mailowo lub telefonicznie. Ułatwi nam to organizację koncertu.

Dziękujemy Prywatnej Szkole Muzycznej „Nutka”  za wypożyczenie fortepianu na koncert.


nauka gry na pianinie

Nasze dzieci komponują muzykę

Rozpoczynamy projekt, do którego podchodzimy z wielkim entuzjazmem i którego efektów  oczekujemy z niecierpliwością!

Nasi uczniowie zamienią się w kompozytorów i grafików. Wspólnie skomponujemy i zilustrujemy cykl kilkunastu utworów, które potem wydamy w formie książeczki. Kompozycji będzie 12, a każda z nich opowie o ulubionym miesiącu roku. Praca każdego dziecka zostanie podparta indywidualną konsultacją z zawodowym kompozytorem.

Powstanie książeczki zwieńczy specjalny koncert, na którym dzieci zaprezentują swoje utwory, opowiedzą jak powstawały i co zainspirowało ich do pracy. Historie, które do tej pory od nich usłyszeliśmy są naprawdę bardzo barwne…


nauka gry na pianinie

Materiały edukacyjne dla dzieci (…więcej)

Rozpoczynamy publikację bezpłatnych materiałów pomocnych w nauce muzyki. Prezentowane ćwiczenia, zabawy i testy powstały w Akademii Sztuk i są częścią realizowanych w naszej szkole autorskich programów nauczania.  Materiały są łatwe do pobrania, gotowe do druku i przeznaczone dla wszystkich Uczniów i Przyjaciół Akademii.


nauka gry na pianinie

Druga lokalizacja Akademii Sztuk !

Rozwijamy się dzięki Wam i razem z Wami.

Od października 2011 r. lekcje gry na pianinie oraz lekcje śpiewu prowadzimy również w Gimnazjum nr 95 przy ulicy Lokajskiego 3, znajdującym się niedaleko stacji Metra Natolin.