Wiktoria Szubelak – gitarzystka (…wiecej)

WIKTORIA SZUBELAK jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Ubiegłoroczna absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko jest laureatką licznych konkursów gitarowych m.in. I Nagrody w kategorii solowej oraz duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „Gdańskie Spotkania Gitarzystów” oraz nagród na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Sanoku i na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im Czesława Droździewicza Krynica 2010.
Wiktoria Szubelak była finalistką polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
Była dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W listopadzie 2011 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Llerenie w Hiszpanii.

Strona internetowa Wiktorii Szubelak www.wiktoriaszubelak.com