Nauka gry na skrzypcach (…więcej)

Zapraszamy dzieci i dorosłych na indywidualne lekcje gry na skrzypcach

Zajęcia prowadzone są przez zawodowych muzyków instrumentalistów, posiadających uprawnienia pedagogiczne i doświadczenie w pracy nauczyciela gry na skrzypcach. Uczniom, którzy nie mają jeszcze swojego instrumentu udostępniamy skrzypce podczas zajęć. Do Państwa dyspozycji oddajemy skrzypce w rozmiarach:

  • 1/4
  • 1/2
  • 3/4
  • 4/4

Umożliwia to Państwu podjęcie decyzji o zakupie skrzypiec dopiero po odbyciu kilku lekcji.

Lekcje gry przeznaczone są dla:

  • dzieci od 6. roku życia,
  • młodzieży i dorosłych, bez względu na wiek i poziom zaawansowania,
  • uczniów ognisk i szkół muzycznych, którzy potrzebują dodatkowej pomocy podczas ćwiczeń.

Przebieg nauki:

Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu nauczania. Kilka razy do roku uczniowie mają możliwość występu na szkolnym koncercie na który można zaprosić rodzinę i przyjaciół. Uczniowie na koncertach występują z towarzyszeniem akompaniującego im pianisty.  

Jak zapisać się na zajęcia?

Pierwsze zajęcia traktowane są przez nas jako zajęcia próbne, których celem jest wzajemne poznanie się nauczyciela i ucznia, zbadanie predyspozycji muzycznych ucznia oraz przedstawienie mu wstępnego planu nauki gry. Na pierwszej lekcji nauczyciel odpowie również na wszystkie Państwa pytania dotyczące specyfiki nauki gry na skrzypcach oraz właściwego doboru i zakupu instrumentu. Uczestnictwo w pierwszych zajęciach nie zobowiązuje do podjęcia dalszej nauki w naszej szkole.

Naszym uczniom wypożyczamy skrzypce do domu. Koszt miesięcznego wynajmu skrzypiec wynosi 20 zł. Za wypożyczenie skrzypiec nie pobieramy kaucji.

Aby zapisać się na pierwszą lekcję, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. W przypadku kontaktu mailowego, prosimy o podanie preferowanych dni i godzin spotkań oraz numeru telefonu.

Warunkiem zapisu na zajęcia jest dokonanie przedpłaty za lekcję w wysokości zgodniej z cennikiem.

       Lekcje gry na skrzypcach prowadzi Marta Romańczuk.

Marta Romańczuk – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec dr. hab. Pawła Kuklińskiego. Ma na swoim koncie współpracę z polskimi i niemieckimi orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi oraz z zespołem muzyki barokowej. Jako kameralistka koncertowała na estradach Stanów Zjednoczonych, państw Ameryki Południowej, Japonii, Australii, Nowej Zelandii oraz większości krajów Europy. Swoją pracę pedagoga traktuje z ogromną pasją, zaszczepiając miłość do skrzypiec i wrażliwość muzyczną dzieciom i dorosłym uczniom. Największą przyjemność sprawia jej obserwowanie rozwijających się talentów oraz sukcesów odnoszonych przez uczniów.